Соціальний захист

Районний реабілітаційний центр

В Томашпільському районі налічується 248 інвалідів (візочників) з них 91 - віком до 40 років, які знаходяться наодинці зі своїми проблемами, відмежовані від життя суспільства, не мають можливості скористатися громадським транспортом для проведення відповідних медичних обстежень, приймати безпосередню участь у громадських заходах, акціях.З метою надання допомоги людям з функціональними обмеженнями, сприяння адаптації їх в суспільстві 01.08.2006 року було відкрито в с. Гнатків районний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями В цьму закладі функціонують масажний кабінет, спортзал, кімната відпочинку, їдальня. На даний час в центрі обслуговується 21 дитина, з них 12 дітей з фізичними вадами та 9 з ДЦП (візочники), яких вранці привозять, а в ввечері відвозять по 12 населених пунктах Томашпільського району.

 У Вінницькій області він єдиний, який знаходиться в сільській місцевості та утримується за рахунок районного бюджету. Можливо єдиний в Україні

 З метою покращення організації соціального захисту інвалідів та об’єднання зусиль на вирішення спільних проблем 16.07.2008 року було створено Томашпільську районну громадську організацію допомоги та захисту інвалідів «ВІКТОРІЯ».

 В 2008 році керівництвом центру була розроблена програма та взято участь у 3 Всеукраїнському конкурсі грантів серед установ та закладів реабілітації для дітей з ДЦП Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000». Було виграно комплект лікувально-оздоровчого інвентарю, яким обладнали кімнату фізичної реабілітації.

 Районна рада як орган місцевого самоврядування не може стояти осторонь вирішення даної проблеми цих категорій людей тому вживає всіх можливих заходів для їх вирішення, на 3 сесії районної ради 6 скликання від 30 грудня 2010 року прийнято рішення «Про Комплексну програму для реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями на 2011 - 2015 роки».

 В 2011 році Районною радою було реалізовано інвестиційний проект «Хай за обрій стелиться дорога їм потрібна наша допомога» по придбанню спеціалізованого автобуса для Гнатківського центру. Меценатами в даному проекті були :

 - Голландський фонд WildeGanzen:

 - Благодійний фонд П.Порошенка ;

 - Кошти обласного бюджету;

 - Кошти районного бюджету.

На утримання Гнатківського районного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями за період діяльності закладу на його рахунок з районного бюджету перераховано більше 2 млн грн.. грн. Щомісячно з заробітної плати працівників всіх форм власності району на рахунок центру перераховується благодійні внески.

 

 

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація