15 лютого - День пам'яті воїнів-інтернаціоналістів

Сьогодні ми шануємо пам'ять тих, хто поліг в афганських ущелинах  та кланяємося тим, хто прийшов з війни живим, хоча з пораненою душею.

 Молоді люди йшли туди не за орденамиі медалями, вони свято вірили, що виконуютьсвій інтернаціональний обов’язок, вони вірили,що несуть визволення народу Афганістану, вірили, що йдуть не воювати,а захищати. Офіційноце не називали війною, а всього лише воєнною політикою. Але ця компанія тривала майже 10 роківі привела довеликих жертв.

Україна втратила майже4 тисяч молодих хлопців,6 тисяч стали інвалідами, ще 72 чоловіки залишилисьу полоні або пропали безвісти. В числі тих,хто неповернувся з афганської війни є імена наших земляків.

В цей день ми поділяємо весь біль втрати з тими, хто втратив на цій війні своїх близьких і віддаємо шану всім учасникам тих подій.

З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі.

Двадцять вісімроківтому сотні сімей, родин, де підростали майбутні солдати, з полегшенням зітхнули. 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Герої-інтернаціоналістине нарікають на долю, не вважають себе героями, хоч рани Афганістану не залікуєш нічим і ніколи.

Надзвичайно жорсткі та виснажливі умови підготовки, перемінливий клімат, щоденна загроза смерті і переживання за своє життя робили перебування у «гарячій точці» просто неможливим. Таке зрозуміють тільки ті, хто воював і вижив у ті жахливі роки.

Пам’ятаймо, що будь-яка війна, що приходить на нашу землю, несе за собою горе. Усімимолимся за те, щоб закінчилася цяганебна війнана Сході нашої Держави, де українські солдати знову виконують свій священний обов’язок, захищаючи рідну землю..

Дякуємо вам за мужність і стійкість!

Бажаємо вам, дорогі воїни-інтернаціоналісти, вашим рідним і близьким миру, щастя, здоров'я та благополуччя.

Всі новини

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація