Мрія здійснилась

Будівництво нового приміщення загальноосвітньої школи в смт.Томашпіль   в свій час стало вкрай необхідним у зв’язку з аварійним станом єдиного приміщення школи в райцентрі, побудованого в 1935 році. Розрахункова наповнювальність існуючої школи на 850 місць не забезпечувала нормального навчального процесу для 1200 учнів. Навчальний процес проводився у дві зміни. При цьому використовувались пристосовані приміщення в поруч розташованих будівлях, в тому числі і підвальні приміщення.

Будівництво школи на 1296 учнів в смт.Томашпіль розпочато в грудні 1990 року. Замовником будівництва є управління капітального будівництва облдержадміністрації, фінансування об’єкта проводилось з обласного бюджету.

Починаючи з 1993 року будівництво школи призупинено в зв’язку з відсутністю бюджетних коштів.

В 1995 році за рахунок коштів районного бюджету для школи був виготовлений комплект дверних блоків, придбані чавунні радіатори опалення, кабельна продукція для внутрішнього електропостачання. В 1999 році були виконані роботи по влаштуванню м’якої покрівлі для припинення руйнації стінових конструкцій новобудови від впливу атмосферних опадів.

За час припинення будівництва школи, роботи з консервації об’єкта не проводились, тому технічний стан будівельних конструкцій з року в рік погіршувався. Цей негативний процес постійно фіксувався відповідними службами замовника.

Залишкова вартість будівництва школи  на 01.01.2006 року орієнтовно склала 15 млн.грн. Необхідно врахувати те, що проектно-кошторисна документація    на будівництво школи, яка розроблялася в 1986 році на цей час стала непридатна для використання, в зв’язку з цим в 2006 році з районного бюджету виділено 100,0 тис. грн. та 200,0 тис.грн. з обласного бюджету на корегування проектно-кошторисної документації.

 У 2007 році за рахунок субвенції з державного бюджету – 2000,0 тис.грн., та коштів обласного бюджету – 130,0 тис.грн., на будівлі школи облаштовано шатровий дах, встановлено по всіх блоках об’єкту метало- пластикові вікна.

 У 2008 році за рахунок коштів державного бюджету в сумі 1900,0 тис.грн., та коштів районного бюджету – 160,0 тис.грн. виконано ряд будівельно – монтажних робіт: частково облаштовано зовнішні інженерні мережі, проведено роботи по вертикальному плануванню території, зведено підземні частини допоміжних будівель – трансформаторної підстанції, зовнішньої вбиральні.

В 2009 році проведено монтаж частини огорожі, завершено внутрішню штукатурку  приміщення,  збудовано приміщення трансформаторної підстанції та проведено монтаж обладнання, змонтовано обладнання газової котельні, влаштовано вимощення  навколо будівлі  школи, організовано систему водовідведення дощових вод, проведено підшивку піддашків приміщення школи.

В 2010 році на продовження робіт використано – 6,3 млн.грн., у 2011 році майже 9 млн.грн.

06.01.2012 року введено в експлуатацію першу чергу загальною вартістю – 26922,6 тис.грн.

І нарешті така бажана та довгоочікувана школа стала реальністю для усіх школярів та жителів Томашпільського району.

 

На сьогоднішній день НВК (Навчально-Виховний Комплекс) «Томашпільська загальноосвітня школа I-III ступенів – гімназія» має такий вигляд:

 

 

 

             

 

Всі новини

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація