Перейняття досвіду польських колег, які пройшли процес реформації

З 13-15 грудня  заступник голови районної ради Лариса Нароган  перебувала  у Лодзинському воєводстві Республіки Польща . До складу делегації увійшли перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська, представники районних рад, сільські та селищні голови – члени обласної Асоціації органів місцевого самоврядування.

Лодзинське воєводство, яке є стороною угоди про співпрацю з Вінниччиною, запланувало цікаву ініціативу, спрямовану на підвищення рівня співпраці між нашими регіонами. Метою візиту вінницької делегації сталоознайомлення з роботою староств, гмін, солецтв, що розташовані в польському регіоні, для обміну досвідом щодо реформи місцевого самоврядування, розвитку сільських територій, впровадження і реалізації спільних проектів.

У воєводстві вінничани вивчали досвід об’єднаних громад. Відвідали місцеві школи та лікарні, поспілкувалися з керівництвом воєводства з питань децентралізації. Крім того, відбулося представлення діяльності солецтва як допоміжного органу гміни в частині відмінності між цими одиницями. Це особливо важливо в умовах проведення в Україні адміністративної реформи та створення об’єднаних громад.

За децентралізацію поляки взялися відразу після падіння соціалістичної системи, на початку 90-х років. Поступово, впродовж 9 років, сформували трирівневу систему незалежного самоврядування. А саме – гміна (територіальна громада) – повіт – воєводство. Схожу структуру планується запровадити і в Україні. У Польщі з 1998 року із 49 воєводств після укрупнення залишилося лише 16. Їхній розмір майже не відрізняється від нинішніх областей України. А от повіти, тобто райони, не змінили свої кордони – вони є досить великими. Місцеві вибори 1998 року дозволили запровадити новий розвиток місцевого самоврядування на рівні повіту та воєводства. В їхню компетенцію увійшли питання, що виходили за межі повноважень найменших територіальних одиниць – гмін. Вони ж і визначили центр повіту, який складається з кількох гмін. Реформування в Польщі принесло найбільші зміни саме на рівні гмін. Представники місцевого самоврядування отримали реальне право здійснювати управління та розпоряджатися своїми власними ресурсами, а також – додаткові повноваження і більшу відповідальність.

Всі новини

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація