Відбулися урочистості на вшанування пам'яті Героїв Крут.

100 років тому, 29 січня 1918 року, біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина, відбувся бій під Кру́тами . Цей бій між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько 4 сотень вояків, тривав 5 годин. Українська молодь продемонструвала справжній героїзм, любов до України і ціною власного життя запалила дух патріотизму майбутнім поколінням борців за незалежність України.

Сьогодні  в залі засідань районної ради відбулися урочистості на вшанування пам'яті Героїв Крут.

Перед присутніми виступили  заступник голови райдержадміністрації Наталя Бандиш, вчитель історії Великорусавської ЗОШ І-ІІІ ст Петро Григорович Родін та завідувач історичного музею ім. І.Д. Черняховського  с. Вербова Тетяна Миколаївна Сільніцька. В своїх виступах вони ще раз нагадали історію українського народу та закликали вшанувати тих, хто розбудовував, відстоював незалежність України, боровся за її волю.

Учасниками зібрання також було переглянуто документальні  відеофільми  «Визнання УНР» та «Битва під Крутами».  Колективом РКП «Редакція газети і радіомовлення «Томашпільський вісник» було презентовано присутнім  підготовлений відеоролик з поетичним читанням віршів наших земляків  про тяжкі  події 1918, загибель молодих вояків УНР, які були переважно київськими студентами та гімназистами.

Всі присутні в залі під мелодію пісні-реквієму "Пливе кача по Тисині" вшанували хвилиною мовчання загиблих героїв.

Саме у ці важкі для України часи, ми віддаємо данину шани героям Крут, усім, хто в різні роки, та й сьогодні, відстоює інтереси українців: інтереси державності, соборності та свободи.

       В заході взяли участь : голова районної ради Дмитро Коритчук, начальники, спеціалісти управлінь та відділів районної державної адміністрації, виконавчого апарату районної ради, керівники  підприємств, установ та організацій району, сільські голови та голови ОТГ, представники громадських організацій та політичних партій району, засоби масової інформації.

Учасники бойових дій поклали  квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні.

Всі новини

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація