Рішення сільської ради


У К Р А Ї Н А

ПЕНЬКІВСЬКА   СІЛЬСЬКА  РАДА

ТОМАШПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ  ВІННИЦЬКОЇ  ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я 

Від  27 січня   2017 року                                            13 сесія 7 скликання

С. Пеньківка

 

Про внесення змін до рішення4  сесії 7  скликання  Пеньківської   сільської ради від  27. 01. 2016  року «  Про встановлення транспортного податку »

Відповідно до ст. 26 п. 22 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», у зв’язку  із внесенням  змін  до Податкового кодексу України  від 02 грудня  2010 року № 2755 - VІ  Законами  України від 20 грудня 2016 року N1791 – VІII,   від 20 грудня 2016 року   N1795 – VІII  , від 21 грудня 2016 року  N1797  – VІII,   розділом  ХІХ  Прикінцевих  положень Податкового  кодексу України, сільська  рада 

В И Р І Ш И Л А :

Внести  зміни   до  рішення  4 сесії 7  скликання  Пеньківської   сільської  ради  від  27. 01. 2016 року  «  Про  встановлення  транспортного  податку »

1.Редагувати підпункти 1.2.1. викласти  в  такій  редакції :

1.2.1 Об’єктом господарювання  є   легкові  автомобілі   з  року  випуску   яких   минуло  не  більше  5  років ( включно )  та  середньо ринкова  вартість  яких  становить  понад 375  розмірів   мінімальної  заробітної  плати,  встановленої   законом   на  1 січня  податкового (звітного)  року.

   Така  вартість  визначається  центральним  органом  виконавчої  влади,  що  реалізує  державну  політику   економічного  розвитку,  за  методикою, затвердженою  Кабінетом Міністрів  України  виходячи  з  марки  моделі , року випуску,  типу двигуна, об’єму циліндрів  двигуна , типу коробки переключення передач, пробігу легкового  автомобіля   та  розміщується  на  його  офіційному веб – сайті.

2.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань бюджету  регулювання  комунальної  власності,  земельних  ресурсів  розвитку  особистих  підсобних   господарств 

(голова комісії   Л.В.  Войткова  ).  

 

Сільський  голова                                               М.В.  Петрончак.

 

У К Р А Ї Н А

ПЕНЬКІВСЬКА   СІЛЬСЬКА  РАДА

ТОМАШПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ  ВІННИЦЬКОЇ  ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я  

 

     Від  27  січня   2016 року                                      13 сесія 7 скликання

С. Пеньківка 

Про внесення змін до рішення 4  сесії 7скликання  Пеньківської    сільської ради  від  27. 01. 2016  року «Про встановлення земельного податку»

Відповідно до ст. 26 п. 22 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,у зв’язку  із внесенням  змін  до Податкового кодексу України  від 02 грудня  2010 року № 2755- VІ  Законами  України від 20 грудня 2016року N1791 – VІII,   від 20 грудня 2016 року  N1795– VІII  , від 21 грудня 2016 року  N1797  – VІII,   розділом  ХІХ Прикінцевих положень Подоткового  кодексу України, сільська  рада В И Р І Ш И Л А :

 Внести зміни до рішення  4  сесії 7скликанняПеньківської  сільської ради  від  27. 01. 2016  року «Про встановлення земельного податку».

1.     Редагувати підпункти 1.7.1. ;  1.8.1 ;  1. 17. 2. 1  викласти в такій редакції :

1.7.1.  Ставка податку за земельні ділянки, нормативно-грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 0, 03  відсотка – для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель  і споруд, для  сільськогосподарських угідь  та земель загального користування 0,03 відсоток, для інших  земель 3 відсотки від їх  нормативно грошової оцінки.

1.8.1 Ставка  податку  за  земельні  ділянки , розташовані  за  межами населених пунктів , для сільськогосподарських угідь  - 0,3  відсоток, для  інших  земель 5 відсотків  від  нормативно грошової   оцінки  одиниці площі ріллі по області.

1.17.2.1  Не  може бути меншою розміру  земельного податку встановленої  для відповідної  категорії  земельних  ділянок  на  відповідній  території.

2.     Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань бюджету  регулювання  комунальної  власності,  земельних  ресурсів  розвитку  особистих  підсобних   господарств

          (голова комісії   Л.В.  Войткова  ).  

 

 

Сільський голова                                                 М.В.   Петрончак

У К Р А Ї Н А

ПЕНЬКІВСЬКА   СІЛЬСЬКА  РАДА

ТОМАШПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ  ВІННИЦЬКОЇ  ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я  

Від  27 січня   2017  року                                            13  сесія 7 скликання

С. Пеньківка

 

Про внесення змін до рішення4  сесії 7  скликання  Пеньківської   сільської ради від  27. 01. 2016  року «  Про встановлення податку на  нерухоме  майно відмінне  від земельної  ділянки  »

Відповідно до ст. 26 п. 22 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», у зв’язку  із внесенням  змін  до Податкового кодексу України  від 02 грудня  2010 року № 2755 - VІ  Законами  України від 20 грудня 2016 року N1791 – VІII,   від 20 грудня 2016 року   N1795 – VІII  , від 21 грудня 2016 року  N1797  – VІII,   розділом  ХІХ  Прикінцевих  положень Податкового  кодексу України, сільська  рада В И Р І Ш И Л А :

Внести зміни до рішення  4  сесії 7скликання  Пеньківської   сільської ради  від  27. 01. 2016  року «  Про встановлення податку на нерухоме майно відмінне від земельної   ділянки»

1.Редагувати пункт  1.4.2,  викласти в  такій  редакції:

1.4.2 Встановити , що  пенсіонери  за  віком  пенсія  яких  становить  до  трьох  мінімальних  заробітних  плат  та  інваліди І  - ІІ  груп  звільнюються  від  плати   податку  для  таких об’єктів  нежитлової нерухомості ,  що  перебувають  у  власності  фізичних  осіб :

 а) господарські ( присадибні  будівлі ) – допоміжні нежитлові приміщення,  до  яких належать, сараї хліви, гаражі , літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси , котельні, бойлерні,  трансформаторні підстанції тощо.

б)індивідуальні гаражі,  які  знаходяться  на  земельних ділянках  для   гаражного  будівництва , незалежно  від  їх  кількості  загальної  площею, до 24 кв. метрів  включно.

2.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань бюджету  регулювання  комунальної  власності,  земельних  ресурсів  розвитку  особистих  підсобних  господарств (голова комісії Л.В. Войткова  ).  

 

 

 

Сільський голова                                  М. В.   Петрончак.

 

 

 

УКРАЇНА

ПЕНЬКІВСЬКА   СІЛЬСЬКА  РАДА

ТОМАШПІЛЬСЬКОГО  РАЙОНУ   ВІННИЦЬКОЇ  ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

 

від   27   січня  2017   року.

         с. Пеньківка                                                          13сесія  7 скликання

                      Про встановлення єдиного  податку на  території   Пеньківської  сільської  ради

 

Відповідно до ст. 26 п. 22 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», у зв’язку  із внесенням  змін  до Податкового кодексу України  від 02 грудня  2010 року № 2755 - VІ  Законами  України від 20 грудня 2016 року N1791 – VІII,   від 20 грудня 2016 року   N1795 – VІII  , від 21 грудня 2016 року  N1797  – VІII,   розділом  ХІХ  Прикінцевих  положень Податкового  кодексу України, сільська  радаВ И Р І Ш И Л А:

Затвердити в межах територіальної громади ставки єдиного податку згідно Положення про Єдиний податок (додаток 1 до даного рішення).

         1.2. Контроль за сплатою податку здійснюється контролюючими органами відповідно до Податкового кодексу України.

         2. Встановити, що дане рішення набирає чинності  з  дня  його  опублікування згідно чинного законодавства.

         3. Секретарю сільської/селищної ради оприлюднити дане рішення в межах чинного законодавства та копію рішення направити до Могілів  - Подільської  ОДПІ – ГУ ДФС  у Вінницькій області у паперовому та електронному вигляді.  Рішення  51 сесії 6 скликання  від 23 січня 2015  року « Про  встановлення  податку » вважати   таким  ,  що   втратило  чинність. 

         4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну  комісію  з  питань  бюджету,  регулювання  комунальної  власності,  земельних  ресурсів,  розвитку  особистих  підсобних  господарств.( голова комісії  Войткова Л.В. )

 

 

Сільський   голова                                            М.В.   Петрончак.

 

 

Додаток 1

до рішення 13  сесії  7  скликання Пеньківської  сільської   ради

від  27  січня  2017  року

Положення про єдиний податок

Відповідно до ст.291.2.Податкового кодексу України спрощена система оподаткування,  обліку та звітності - особливий механізм справляння податків  і  зборів,  що  встановлює заміну сплати    окремих    податків    і   зборів,   встановлених пунктом 297.1 статті 297 Податкового кодексу України,  на сплату єдиного податку в  порядку  та  на  умовах,  визначених цією главою,  з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності».

1.      Платникиподатку

1.1. Суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку:

1) перша група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує      300000  гривень;

 

2) друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

 - не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

 - обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.

До другої групи не відносяться фізичні особи - підприємці, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи;

3) третя група - фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 50000000 гривень;

4) четверта група - сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.        

1.2. Не можуть бути платниками єдиного податку:

Не можуть бути платниками єдиного податку:

v  суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), які здійснюють:

1) діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей), парі (букмекерське парі, парі тоталізатора).

2) обмін іноземної валюти;

3) виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов'язаної з роздрібним продажем пива та столових вин);

4) видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення;

5) видобуток, реалізацію корисних копалин;

6) діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України "Про страхування", сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розділом III Податкового кодексу України;

7) діяльність з управління підприємствами;

8) діяльність з надання послуг пошти та зв'язку;

9) діяльність з продажу предметів мистецтва та антикваріату, діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;

10) діяльність з організації, проведення гастрольних заходів;

v     фізичні особи - підприємці, які здійснюють технічні випробування та дослідження (група 74.3 КВЕД ДК 009:2005), діяльність у сфері аудиту;

v     фізичні особи - підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів;

v      страхові (перестрахові) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії, інші фінансові установи, визначені законом; реєстратори цінних паперів;

v      суб'єкти господарювання, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать юридичним особам, які не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25 відсотків;

v      представництва, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи юридичної особи, яка не є платником єдиного податку;

v      фізичні та юридичні особи - нерезиденти;

v      суб'єкти господарювання, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).

v     суб’єкти господарювання, у яких понад 50 відсотків доходу, отриманого від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки, становить дохід від реалізації декоративних рослин (за винятком зрізаних квітів, вирощених на угіддях, які належать сільськогосподарському товаровиробнику на праві власності або надані йому в користування, та продуктів їх переробки), диких тварин і птахів, хутряних виробів і хутра (крім хутрової сировини)

v     суб’єкти господарювання, що провадять діяльність з виробництва підакцизних товарів, крім виноматеріалів виноградних (коди згідно з УКТ ЗЕД 2204 29 - 2204 30), вироблених на підприємствах первинного виноробства для підприємств вторинного виноробства, які використовують такі виноматеріали для виробництва готової продукції.

v     суб’єкт господарювання, який станом на 1 січня базового (звітного) року має податковий борг, за винятком безнадійного податкового боргу, який виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).

     2. Платники єдиногоподатку першої – третьої групповинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).

    3.Під побутовими послугами населенню, які надаються першою та другою групами платників єдиного податку, розуміються такі види послуг:

1) виготовлення взуття за індивідуальним замовленням;

2) послуги з ремонту взуття;

3) виготовлення швейних виробів за індивідуальним замовленням;

4) виготовлення виробів із шкіри за індивідуальним замовленням;

5) виготовлення виробів з хутра за індивідуальним замовленням;

6) виготовлення спіднього одягу за індивідуальним замовленням;

7) виготовлення текстильних виробів та текстильної галантереї за індивідуальним замовленням;

8) виготовлення головних уборів за індивідуальним замовленням;

9) додаткові послуги до виготовлення виробів за індивідуальним замовленням;

10) послуги з ремонту одягу та побутових текстильних виробів;

11) виготовлення та в'язання трикотажних виробів за індивідуальним замовленням;

12) послуги з ремонту трикотажних виробів;

13) виготовлення килимів та килимових виробів за індивідуальним замовленням;

14) послуги з ремонту та реставрації килимів та килимових виробів;

15) виготовлення шкіряних галантерейних та дорожніх виробів за індивідуальним замовленням;

16) послуги з ремонту шкіряних галантерейних та дорожніх виробів;

17) виготовлення меблів за індивідуальним замовленням;

18) послуги з ремонту, реставрації та поновлення меблів;

19) виготовлення теслярських та столярних виробів за індивідуальним замовленням;

20) технічне обслуговування та ремонт автомобілів, мотоциклів, моторолерів і мопедів за індивідуальним замовленням;

21) послуги з ремонту радіотелевізійної та іншої аудіо- і відеоапаратури;

22) послуги з ремонту електропобутової техніки та інших побутових приладів;

23) послуги з ремонту годинників;

24) послуги з ремонту велосипедів;

25) послуги з технічного обслуговування і ремонту музичних інструментів;

26) виготовлення металовиробів за індивідуальним замовленням;

27) послуги з ремонту інших предметів особистого користування, домашнього вжитку та металовиробів;

28) виготовлення ювелірних виробів за індивідуальним замовленням;

29) послуги з ремонту ювелірних виробів;

30) прокат речей особистого користування та побутових товарів;

31) послуги з виконання фоторобіт;

32) послуги з оброблення плівок;

33) послуги з прання, оброблення білизни та інших текстильних виробів;

34) послуги з чищення та фарбування текстильних, трикотажних і хутрових виробів;

35) вичинка хутрових шкур за індивідуальним замовленням;

36) послуги перукарень;

37) ритуальні послуги;

38) послуги, пов'язані з сільським та лісовим господарством;

39) послуги домашньої прислуги;

40) послуги, пов'язані з очищенням та прибиранням приміщень за індивідуальним замовленням.

2.       Ставка податку

2.1. Ставки єдиного податку для платників першої - другої груп встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі  - мінімальна заробітна плата), та третьої групи - у відсотках до доходу (відсоткові ставки).

2.2. . Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

1) для першої групи платників єдиного податку -  10  відсотків  розміру  прожиткового  мінімуму

2) для другої групи платників єдиного податку -  10 відсотків  розміру  мінімальної  заробітної    плати .

2.3. Відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі:

1) 2 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з Податковим кодексом України;

2) 4 відсотки доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

2.4.Ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку третьої групи ( фізичні особи - підприємці)у розмірі 10відсотків:

1) до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у підпунктах 1, 2 і 3 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України;

2) до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у свідоцтві платника єдиного податку, віднесеного до першої або другої групи;

3) до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків,

4) до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

5) до доходу, отриманого платниками першої або другої групи від провадження діяльності, яка не передбачена у підпунктах 1 або 2 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України відповідно.

2.5.Ставки єдиного податку для платників третьої групи (юридичні особи)встановлюються у подвійному розмірі ставок, визначених пунктом 293.3 статтіПодаткового кодексу України:

1) до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у підпункті 3пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України;

2) до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків,

3) до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

      2.6.У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності.

2.7.У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної або міської ради застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений статтеюПодаткового кодексу Українидля відповідної групи таких платників єдиного податку.

     2.8. Ставки, встановлені пунктами 293.3 - 293.5 статті Податкового кодексу України, застосовуються з урахуванням таких особливостей:

1) платники єдиного податку першої групи, які у календарному кварталі перевищили обсяг доходу, визначений для таких платників у пункті 291.4 статті 291 Податкового кодексу УкраїниКодексу, з наступного календарного кварталу за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку другої або третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

Такі платники до суми перевищення зобов'язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 10відсотків.

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу;

2) платники єдиного податку другої групи, які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у пункті 291.4 статті 291 Податкового кодексу України, в наступному податковому (звітному) кварталі за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

Такі платники до суми перевищення зобов'язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 10відсотків.

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу;

3) платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у пункті 291.4 статті 291 Податкового кодексу України, до суми перевищення застосовують ставку єдиного податку у розмірі 10відсотків, а також зобов’язані у порядку,  перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом України.

Платники єдиного податку третьої групи (юридичні особи), які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у пункті 291.4 статті 291 Податкового кодексу України, до суми перевищення застосовують ставку єдиного податку у подвійному розмірі ставок, визначених пунктом 293.3 статтіПодаткового кодексу України, а також зобов’язані у порядку, перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом України.

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу

4) ставка єдиного податку, визначена для третьої групи у розмірі 2 відсотки, може бути обрана:

а) суб'єктом господарювання, який зареєстрований платником податку на додану вартість відповідно до розділу V Податкового кодексу України, у разі переходу ним на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу;

б) платником єдиного податку третьої групи, який обрав ставку єдиного податку в розмірі 4 відсотки, у разі добровільної зміни ставки єдиного податку шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися нова ставка та реєстрації такого платника єдиного податку платником податку на додану вартість у порядку, встановленому розділом V Податкового кодексу України;

в) суб'єктом господарювання, який не зареєстрований платником податку на додану вартість, у разі його переходу на спрощену систему оподаткування шляхом реєстрації платником податку на додану вартість відповідно до розділу V Податкового кодексу УкраїниКодексу і подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, в якому здійснено реєстрацію платником податку на додану вартість;

5) у разі анулювання реєстрації платника податку на додану вартість у порядку, встановленому розділом V Податкового кодексу УкраїниКодексу, платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату єдиного податку за ставкою у розмірі 4 відсотків (для платників єдиного податку третьої групи) або відмовитися від застосування спрощеної системи оподаткування шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку чи відмови від застосування спрощеної системи оподаткування не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, в якому здійснено анулювання реєстрації платником податку на додану вартість.

2.9.Для платників єдиного податку четвертої групи розмір ставок податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування та становить (у відсотках бази оподаткування):

2.9.1. для ріллі, сіножатей і пасовищ (крім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, а також ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди) - 0,45;

2.9.2. для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, - 0,27;

2.9.3 для багаторічних насаджень (крім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях) - 0,27;

2.9.4. для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, - 0,09;

2.9.5. для земель водного фонду - 1,35;

2.9.6. для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди, - 3.

Під спеціалізацією на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті слід розуміти перевищення частки доходу, отриманого від реалізації такої продукції та продукції її переробки двох третин доходу (66 відсотків) від реалізації усієї власновиробленої сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки.

Перелік гірських зон та поліських територій визначається Кабінетом Міністрів України.

3. Податковий (звітний) період

3.1.Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої, другої, та четвертоїгруп є календарний рік.

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьоїгруп є календарний квартал.

3.2.Податковий (звітний) період починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду.

Попередній податковий (звітний) рік для новоутворених сільськогосподарських товаровиробників - період з дня державної реєстрації до 31 грудня того ж року.

Податковий (звітний) період для сільськогосподарських товаровиробників, що ліквідуються, - період з початку року до їх фактичного припинення

3.3.Для суб'єктів господарювання, які перейшли на сплату єдиного податку із сплати інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом України, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, що настає за наступним податковим (звітним) кварталом, у якому таким особам виписано свідоцтво платника єдиного податку, і закінчується останнім календарним днем останнього місяця такого періоду.

3.4.Для зареєстрованих в установленому порядку фізичних осіб - підприємців, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому виписано свідоцтво платника єдиного податку.

Для зареєстрованих в установленому законом порядку суб’єктів господарювання (новостворених), які протягом 10 календарних днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, в якому відбулася державна реєстрація.

3.5.Для суб'єктів господарювання, які утворюються в результаті реорганізації (крім перетворення) будь-якого платника податку, що має непогашені податкові зобов'язання чи податковий борг, які виникли до такої реорганізації, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому погашено такі податкові зобов'язання чи податковий борг і подано заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування.

3.6.У разі державної реєстрації припинення юридичних осіб та державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, які є платниками єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому подано до органу державної податкової служби заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з припиненням провадження господарської діяльності.

3.7.У разі зміни податкової адреси платника єдиного податку останнім податковим (звітним) періодом за такою адресою вважається період, у якому подано до органу державної податкової служби заяву щодо зміни податкової адреси.

4.Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку

     4.1. Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

У разі якщо сільська/селищна рада приймає рішення щодо зміни раніше встановлених ставок єдиного податку, єдиний податок сплачується за такими ставками у порядку та строки, визначені підпунктом 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу України.

4.2. Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється органами державної податкової служби на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.

4.3.Платники єдиного податку третьої груписплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.

4.4.Сплата єдиного податку платниками першої - третьої групздійснюється за місцем податкової адреси.

4.5.Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

4.6. Суми єдиного податку, сплачені відповідно до абзацу другого пункту 295.1 і пункту 295.5 цієї статті, підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку за заявою платника єдиного податку.

Помилково та/або надміру сплачені суми єдиного податку підлягають поверненню платнику в порядку, встановленому Податковим кодексом України.

4.7. Єдиний податок, нарахований за перевищення обсягу доходу, сплачується протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.

4.8.У разі припинення платником єдиного податку провадження господарської діяльності податкові зобов’язання із сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому до контролюючого органу подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з припиненням провадження господарської діяльності або анульовано реєстрацію за рішенням контролюючого органу на підставі отриманого від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

У разі анулювання реєстрації платника єдиного податку за рішенням контролюючого органу податкові зобов’язання із сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому проведено анулювання реєстрації

5.Особливості нарахування, сплати та подання звітностіз окремих податків і зборів платниками єдиного податку

6.1. Платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з таких податків і зборів:

1) податку на прибуток підприємств;

2) податку на доходи фізичних осіб у частині доходів (об’єкта оподаткування), що отримані в результаті господарської діяльності платника єдиного податку першої - третьої групи (фізичної особи) та оподатковані згідно з главоюПодаткового кодексу України;

3) податку на додану вартість з операцій з постачання товарів, робіт та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, крім податку на додану вартість, що сплачується фізичними особами та юридичними особами, які обрали ставку єдиного податку, визначену підпунктом 1 пункту 293.3 статті 293 Податкового кодексу УкраїниКодексу, а також що сплачується платниками єдиного податку четвертої групи;

4) податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої - третьої груп для провадження господарської діяльності та платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва;

5) рентної плати за спеціальне використання води платниками єдиного податку четвертої групи;

6.2. Нарахування, сплата та подання звітності з податків і зборів інших, ніж зазначені у пункті 297.1 статтіПодаткового кодексу України, здійснюються платниками єдиного податку в порядку та розмірах, встановлених Податковим кодексом України.

У разі ввезення товарів на митну територію України податки і збори та митні платежі сплачуються платником єдиного податку на загальних підставах відповідно до закону.

6.3.Платник єдиного податку виконує передбачені Податковим кодексом Українифункції податкового агента у разі нарахування (виплати, надання) оподатковуваних податком на доходи фізичних осіб доходів на користь фізичної особи, яка перебуває з ним у трудових або цивільно-правових відносинах.

Секретар   сільської    ради                                            Г.Ф.  Геращенко.

 

 

Р І Ш Е Н Н Я   № 17

 

     Від  27 січня   2016 року                                      4 сесія 7 скликання

С. Пеньківка

Про втрату чинності рішення 51 сесії 6 скликання  Пеньківської   сільської  ради від 23.01. 2015 року.

На підставі статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Податкового кодексу України, Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 23.12.2015 № 903-VIII /903-19/,  сільська рада ВИРІШИЛА:

1. Вважати таким, що втратило чинність рішення  51  сесії  6  скликання   від  23.01. 2015  року   «Про встановлення   транспортного податку   на   території   Пеньківської сільської  ради ».

2. Дане рішення підлягає оприлюдненню згідно чинного законодавства.

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань  бюджету  регулювання   комунальної  власності,  земельних   ресурсів  розвитку  особистих  підсобних  господарств.

 

Сільський голова                                                  М.В.    Петрончак.

 

 

Р І Ш Е Н Н Я   № 12

 

     Від  27 січня   2016 року                                      4 сесія 7 скликання

Про встановлення транспортного податку

Враховуючи вимоги ст. 267 Податкового кодексу України зі змінами внесеними Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 № 909-VIII, керуючись пунктами 4, 7 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України  від 24.12.2015 № 909-VIII, пунктом  24 частини 1 статті 26 та статтею 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  сільська радаВ И Р І Ш И Л А:

1. Встановити в межах ради транспортний податок.

         1.1Платники податку

1.1.1. Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому  

числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до пп. 267.2.1 п. 267.2 ПКУ є об’єктами оподаткування.

1.2. Об'єкт оподаткування

1.2.1. Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше 5 років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою  Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі,  року випуску, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля та розміщується на його офіційному веб-сайті.

          1.3. База оподаткування

1.3.1. Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 ПКУ.

         1.4. Ставка податку:

1.4.1. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривеньза кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 ПКУ.

1.5. Податковий період

1.5.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

1.6. Порядок обчислення та сплати податку

1.6.1. Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

1.6.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (роком).

Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об'єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

1.6.3. Органи внутрішніх справ, зобов'язані до 1 квітня 2015 року подати контролюючим органам за місцем реєстрації об'єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку податку.

З 1 квітня 2015 року органи внутрішніх справ, зобов'язані щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об'єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.

Форма подачі інформації встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики.

1.6.4. Платники податку-юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою – платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

1.6.5. У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

1.6.6. За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

1.6.7.У разі спливу п'ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року, податок сплачується за період  з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) 5 років.

1.6.8. У разі незаконного заволодіння третьою особою легкового автомобіля, який відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті є об'єктом оподаткування, транспортний податок за такий легковий автомобіль не сплачується з місяця, наступного за місяцем, в якому мав місце факт незаконного  заволодіння легкового автомобіля, якщо такий факт підтверджується відповідним документом про внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, виданим уповноваженим державним органом.

У разі повернення легкового автомобіля його власнику (законному володільцю) податок за такий легковий автомобіль сплачується з місяця, в якому легковий автомобіль було повернено відповідно до постанови слідчого, прокурора, чи рішення суду. Платник податку зобов’язаний надати контролюючому органу копію такої постанови (рішення) протягом 10 днів з моменту отримання.

1.6.9. У разі незаконного заволодіння третьою особою легкового автомобіля, який відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2  цієї статті є об'єктом оподаткування, уточнююча декларація юридичною особою - платником подається протягом 30 календарних днів з дня  внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

У разі повернення легкового автомобіля його власнику уточнююча декларація юридичною особою - платником подається протягом 30 календарних днів з дня  складення постанови слідчого, прокурора чи винесення ухвали суду.

1.6.10. Фізичні особи-платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації для проведення звірки даних щодо:

а) об’єктів оподаткування, що перебувають у власності платника податку;

б) розміру ставки податку;

в) нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів (зокрема документів, які підтверджують право власності на об'єкт оподаткування, перехід права власності на об'єкт оподаткування, документів, що впливають на середньо ринкову вартість легкового автомобіля), контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Фізичні особи-нерезиденти у порядку, визначеному цим пунктом, звертаються за проведенням звірки даних до контролюючих органів за місцем реєстрації об’єктів оподаткування.

1.7. Порядок сплати податку

1.7.1. Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

1.8. Строки сплати податку

1.8.1. Транспортний податок сплачується:

а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

1.9. Контроль за сплатою податку здійснюється контролюючими органами відповідно до Податкового кодексу України.

2. Встановити, що дане рішення набирає чинності  з  01.01.2016 р.

3. Секретарю ради оприлюднити дане рішення в засобах масової інформації та копію рішення направити до Крижопільської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області у паперовому та електронному вигляді.

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію ради з питань   бюджету  регулювання  комунальної  власності,  земельних  ресурсів  розвитку  особистих  підсобних   господарств

(голова комісії   Л.В.  Войткова  ).  

 

 

Сільський   голова                                 М.В.   Петрончак.

 

 

Р І Ш Е Н Н Я   № 13

 

     Від  27 січня   2016 року                                      4 сесія 7 скликання

Про затвердження  Порядку  залучення  замовників будівництва до пайової участі у розвиток інфраструктури населених пунктів.

Розглянувши лист головного архітектора начальника відділу містобудування та архітектури  райдержадміністрації ,на виконання факсограми Міністерства регіонального розвитку,  будівництва та житлово-комунального господарства України № 7/15-3754 від 13.03.2013 року  щодо вжиття заходів з розроблення та затвердження органами місцевого самоврядування всіх  рівнів Порядків залучення замовників будівництва до пайової участі у розвиток інфраструктури  населених пунктів та прискорення запровадження положень с.40 Закону України «Про  регулювання містобудівної діяльності»,сільська рада В И Р І Ш И Л А:

1.Затвердити Порядок залучення замовників будівництва до пайової участі у розвиток   інфраструктури населеного   пункту  .(Додаток №1)

2.Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань   бюджету  регулювання  комунальної  власності,  земельних  ресурсів  розвитку  особистих  підсобних   господарств

(голова комісії   Л.В.  Войткова  ).  

 

Сільський голова                                       М.В.   Петрончак.

 

 

Р І Ш Е Н Н Я   № 14

 

     Від  27 січня   2016 року                                      4 сесія 7 скликання

Про внесення змін до рішення51сесії 6 скликання Пеньківської сільської ради  від 23.01.2015 року «Про встановлення земельного податку»

Відповідно до ст.. 26 п. 22 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи норму пункту 284.1. статті 284 Податкового кодексу України із змінами і доповненнями, внесеними згідно із Законом України від 28.12. 2014 року № 71-VІІІ, сільська радаВ И Р І Ш И Л А :

 Внести зміни до рішення 51сесії 6 скликанняПеньківської  сільської ради  від 23 .01. 2015 року «Про встановлення земельного податку».

1.     Редагувати підпункти 1.7.1.; 1.7.2.; 1.6.1. викласти в такій редакції :

1.7.1.Ставка податку за земельні ділянки, нормативно-грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 0, 035  відсотка – для будівництва та обслуговування сільськогосподарських угідь та земельного користування  – 0,1  відсоток, для інших земель

3 відсотка від їх  нормативно -  грощової оцінки.

1.7.2.Ставка  податку встановлюється у розмірі   6   відсотків від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які  перебувають у постійному користуванні суб’єктів  господарювання (крім державної та комунальної форми власності).

1.8.1.   Ставка податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених   пунктів, для сільськогосподарських угідь- 0, 15 відсотків, для інших земель   5   відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

2.     Пункт 1.10. Пільги щодо сплати податку для юридичних осіб, доповнити підпунктом:

1.10.4. Звільнити від земельного податку органи місцевого самоврядування, заклади   культури, освіти, охорони здоров’я, установи та організації, які повністю   утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів

3.    Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань бюджету  регулювання  комунальної  власності,  земельних  ресурсів  розвитку  особистих  підсобних   господарств

         (голова комісії   Л.В.  Войткова  ).  

 

Сільський голова                                                 М.В.   Петрончак.

 

 

 Додаток № 1 до рішення

                                                                                                                4 сесії 7 скликання

                                                                                                                від 27.01.2016 року

 

Порядок

 пайової участі замовників у  розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури  Пеньківської  сільської ради

 1.Загальні положення:

1.1 Порядок пайової участі замовників у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури 

     Пеньківськоїсільської ради встановлює порядок та умови участі замовників у розвитку інженерно-транспортної та соціальної  інфраструктури   Пеньківської  сільської ради та визначає:

               - коло суб’єктів, які залучаються до пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної  інфраструктури  Пеньківської   сільської ради;

               - об’єкти, при будівництві яких забудовник зобов’язаний взяти пайову участь у розвитку Інженерно- транспортної та соціальної інфраструктури   Пеньківської   сільської ради;

               - розмір пайової участі.

1.2 Порядок діє на всій території сільської ради і є обов’язковим для всіх замовників, незалежно від їх форм власності, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, інших організацій.

2. Визначення термінів:

2.1 У цьому Порядку терміни та визначення вживаються в такому значенні:

                - будівництво –спорудження нового об’єкту, а також реконструкція (у тому числі зміна  функціонального призначення житлових приміщень на нежитлові) розширення, добудова  існуючих об’єктів, реставрація і  капітальний ремонт об’єктів, технічне переоснащення;

                - об’єкт будівництва –об’єкт нового будівництва, добудова до існуючих будівель як житлово-громадського, так і виробничого призначення, на будівництво якого повинні бути складено окремо проект і кошторис,  фінансування якого здійснює інвестор або забудовник та який підлягає прийняттю в експлуатацію в  уста новленому чинним законодавством порядку;

                - замовник –фізична або юридична особа, яка має у власності або користуванні земельну ділянку і подала в  становленому законодавством порядку заяву щодо її забудови  для здійснення  будівництва.

                - пайова участь –кошти, що вносяться замовниками до сільського цільового фонду створення і  розвитку  інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури  Раківської сільської ради (далі  Фонд);

               - фонд – сільський цільовий фонд створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної  інфраструктури   Пеньківської  сільської ради з метою концентрації коштів для цільового фінансування заходів направлених на  створення і розвиток інженерно-транспортної та соціальної  інфраструктури   Пеньківської   сільської ради;

               - договір про пайову участь – договір який укладається між замовником і сільською радою(сільський голова)  з метою участі замовників у інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури  Пеньківської   сільської  ради;

               - інженерно-транспортна інфраструктура –комплекс інженерних, транспортних споруд і комунікацій призначених  для забезпечення стійкого розвитку та функціонування населених пунктів сільської ради;

              -  соціальна інфраструктура –комплекс закладів та інших об’єктів загального користування  призначених для задоволення соціальних, культурних, освітніх, медичних та інших потреб громадян;

              - інженерні мережі –сукупність енергетичних, трубопровідних та кабельних мереж, установок, обладнання та пристроїв, що сприяють інженерному забезпеченню об’єктів будівництва;

             -  уповноважений орган–виконавчий орган  Пеньківська   сільської ради, уповноважений нею здійснювати реєстрацію звернень замовників про укладання договору про пайову участь у  інженерно-транспортній та соціальній інфраструктурі   Пеньківської  сільської ради готувати відповідні договори для укладання від імені сільської  ради та здійснювати контроль за виконанням  замовниками умов цих договорів.

3. Порядок залучення і використання пайової участі:

3.1 Замовник,  який має намір здійснити будівництво об’єкта, на території  Пеньківської сільської ради, зобов’язаний  взяти пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури   Пеньківської  сільської ради (далі інфраструктура) крім випадків  передбачених п.3,5 цього Порядку.

3.2 Замовники залучаються до участі у розвитку на підставі договору про пайову участь.

3.3 Пайова участь замовника у розвитку інфраструктури села полягає у відрахуванні замовником, доприйняття  об’єкта в експлуатацію коштів (без ПДВ) до сільського цільового фонду створення і розвитку інженерно- транспортної та соціальної інфраструктури   Пеньківської   сільської ради в порядку та розмірі встановленому цим  Порядком.

3.4 Кошти отриманні як пайова участь у розвитку інфраструктури, можутьвикористовуватися для створення і розвитку інфраструктури села згідно з Положенням про Фонд.

3.5 До пайової участі у розвитку інфраструктури села не залучаються замовники у разі здійснення будівництва:

             - об’єктів будь-якого призначення на замовлення органів державної влади за рахунок коштівдержавного або  місцевих бюджетів;

             - будинків житлового фонду соціального призначення;

             - будівель навчальних закладів,з акладів культури, спорту, медичного і оздоровчого призначення;

             - індивідуальних житлових, дачних будинків загальною площею  до 300 кв.м. господарських споруд на  відповідних земельних ділянках;

             - об’єктів будівництва за умови спорудження на цій земельній ділянці об’єктів соціальної інфраструктури;

             - об’єктів, що споруджуються замість тих, що пошкоджені або зруйновані внаслідок надзвичайних ситуацій.

4. Розмір пайової участі:

4.1 Розмір пайової участі замовника у розвитку інфраструктури села з урахуванням інших відрахувань встановлений  сільською радою не може перевищувати граничного розміру пайової участі інженерно-транспортної та соціальної   інфраструктури населених пунктів встановленого діючим законодавством України.

4.2 Розмір пайової участі замовника у розвитку інфраструктури  Пеньківської  сільської ради становить:

                -1 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва об’єкта для нежитлових будівель та  споруд;

- 0.5відсотки загальної кошторисної вартості будівництва об’єкта для житлових будівель.

4.3 Розмір пайової участі у розвитку інфраструктури   Пеньківської   сільської ради визначається не пізніше десяти  робочих днів з дня реєстрації уповноваженим органом звернення замовника про укладання  договору про пайову  участь та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівельних робіт.

4.4 Величина пайової участі визначається у договорі з урахуванням загальної кошторисної вартості визначеної згідно з державними будівельними нормами, стандартами, правилами, без урахування витрат на придбання та   оформлення  земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель,споруд, влаштування   інженерних мереж та комунікацій.

4.5 У випадку внесення змін до законодавства щодо граничного розміру пайової участі розвитку інженерно- транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів, розмір пайової участі у розвитку  інфраструктури   Пеньківської   сільської ради встановлюється на рівні граничного розміру пайової участі, встановленого  законодавством для відповідних об’єктів.

5. Договір про пайову участь

5.1 Пайова участь у розвитку інфраструктури  Пеньківської  сільської ради здійснюється на підставі договорупро пайову   участь,  який укладається між сільської радою та замовником.

5.2 Договір про пайову участь укладається не пізніше п’ятнадцяти робочих днів з дня реєстрації звернення замовника  про його укладання, але до прийняття об’єкта в експлуатацію.

5.3 Договір про пайову участь від імені сільської ради підписує сільський голова.

5.4 Істотними умовами договору про пайову участь є:

                    - розмір пайової участі;

                    - терміни оплати пайової участі;

                    - відповідальність сторін.

5.5 Невід’ємною частиною договору є розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури  Пеньківської  сільської ради.

5.6 Розрахунок величини пайової участі проводиться уповноваженим органом не пізніше десяти робочих днів з дня  реєстрації звернення замовника про укладання договору та доданих до нього документів,що підтверджують вартість будівництва.

5.7 Кошти пайової участі перераховуються замовником  у грошовій безготівковій формі на рахунок  зазначений у договорі. Оплата здійснюється замовником виключно у грошовій формі і не може  здійснюватись у вигляді надання  будь яких послуг.

5.8 Договором може бути визначена можливість оплати пайової участі частинами лише у разі прийняття сільською радою відповідного рішення. У такому випадку коштисплачуються частинами згідно графіку про що укладається   відповідна додаткова угода.

5.9 Кошти пайової участі перераховуються у терміни, встановлені договором, але до прийняття об’єкта вексплуатацію.

5.10 Замовники мають право на відстрочення сплати пайової участі про що треба не пізніше ніж за 15 днів до настання   терміну сплати подати заяву.  Рішення про відстрочення сплати приймається сільськоюрадою про що укладається  відповідна додаткова угода.

5.11 Довідка про повну сплату пайової участі видається замовнику  бухгалтерією  Пеньківської  сільської ради після остаточного розрахунку по укладених договорах про пайову участь. Копія довідки належним чином завірена  надається замовником  у 10 денний термін уповноваженому органу.

6. Заключні положення

6.1 Уразі несплати пайової участі передбаченої договором, замовник несе відповідальність згідно з умовами договору  та відповідно до діючого законодавства.

6.2 Контроль за своєчасним укладанням і виконанням договорів  про пайову участь здійснюється уповноваженим  органом.

6.3 Відсутність довідки про повну оплату пайової участі є підставою для не продовження договору оренди земельної  ділянки, яка знаходиться в користуванні в замовника.

6.4 Цей Порядок набирає чинності з дня опублікування рішення про його затвердження  дія його положень поширюється на всі об’єкти  на території  Пеньківської  сільської ради будівництво яких розпочато, але які до дня набрання чинності Порядку не введено в експлуатацію.

6.5 Спори, пов’язані з пайовою участю у розвитку інфраструктури села, вирішуються в судовому порядку.

 

Секретар сільської ради                                                        Г. Ф. Геращенко.

 

 

Р І Ш Е Н Н Я   № 15

 

Від  27 січня   2016 року                                            4 сесія 7 скликання

Про внесення змін до рішення 51сесії6 скликання Пеньківської сільської радивід 23.01.2015 року «Про встановлення податку на нерухомемайно відмінне відземельної ділянки»

Відповідно до ст.. 26 п. 22 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи норму пункту 284.1. статті 284 Податкового кодексу України із змінами і доповненнями, внесеними згідно із Законом України від 28.12. 2014 року № 71-VІІІ, керуючись пунктом  24 частини 1 статті 26 та статтею 59 закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська радаВ И Р І Ш И Л А :

 Внести зміни до рішення 51сесії 6 скликання  Пеньківської   сільської ради  від 23.01. 2015 року «  Про встановлення податку на нерухоме майно відмінне від земельної   ділянки»

1.      Доповнити пункт  1.4.  підпунктом 1.4.3 та  викласти в такій редакції :

1.4.3.Не оподатковуватимуться об’єкти , що належать багатодітним та прийомним сім’ям,  сім’ям де виховуються діти-інваліди, дитбудинкам сімейного типу, сім’ям опікунів та піклувальників дітей сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування, учасникам АТО, чорнобильцям, учасникам бойових дій за умови, що сім’я володіє одним таким об’єктом.

2.    Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань бюджету регулювання комунальної власності, земельних ресурсів  розвитку  особистих  підсобних   господарств

 (голова комісії   Л.В.  Войткова  ).

 

Сільський голова                                  М. В.   Петрончак.

 

 

 

Р І Ш Е Н Н Я   № 16

 

Від  27 січня   2016 року                                            4 сесія 7 скликання

Про встановлення податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки

Враховуючи вимоги статей 7, 8, 10, пунктів 12.3, 12.4 статті 12, підпункту 14.1.129 та 14.1.1291 пункту 14.1 статті 14,  статті 266 розділу XII, пункту 33 підрозділу 10 розділу XX  Податкового кодексу України зі змінами внесеними Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-VIII, пункту 4 розділу IIцього ж Закону, керуючись пунктом  24 частини 1 статті 26 та статтею 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада В И Р І Ш И Л А:

1. Встановити в межах територіальної громади податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки.

         1.1. Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

1.2. Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

1.2.1. Об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які не є об’єктами оподаткування визначені п.п.266.2.2. п.266.2. ст.266 Податкового кодексу України.

1.3. Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

1.3.1. База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

1.3.2. База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.

1.4. Пільги із сплати податку.

1.4.1. База оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи -платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості -на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх
кількості -на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), -на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

         1.4.2. Встановити, що пенсіонери  пенсія яких становить до трьох мінімальних заробітних плат та інваліди I-II груп звільняються від сплати податку для таких об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб:

а) господарські (присадибні) будівлі – допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо.

б) індивідуальні гаражі, які знаходяться на земельних ділянках для гаражного будівництва, незалежно від їх кількості загальною площею до 24 кв. метрів включно.

         1.5. Ставки податку:                                          

1.5.1. Встановити ставку податку для об’єктів  житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб в розмірі 1 відсотку розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

1.5.2. Встановити ставку податку для об’єктів  нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб в розмірі 1 відсотку розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування крім таких об’єктів  житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб:

а) господарські (присадибні) будівлі – допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо в розмірі 0,1 відсотку розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

б) індивідуальні гаражі, які знаходяться на земельних ділянках для гаражного будівництва, незалежно від їх кількості загальною площею до 24 кв. метрів включно в розмірі 0,1 відсотку розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

в) будівлі промислові та склади в розмірі 0,5 відсотку розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

г) будівлі готельні в розмірі 0,5 відсотку розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

д) будівлі офісні в розмірі 0,5 відсотку розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

е) будівлі торговельні в розмірі 0,5 відсотку розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування. 

1.6. Порядок обчислення податку

1.6.1. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості здійснюється контролюючим органом відповідно до умов визначених Податковим кодексом України.

1.6.2. Платники податку -юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

         1.7. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

1.8. Податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується:

а) фізичними особами -протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами -авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

1.9. Контроль за сплатою податку здійснюється контролюючими органами відповідно до Податкового кодексу України.

         2. Встановити, що дане рішення набирає чинності  з  дня  його  прийняття.

         3. Секретарю сільської ради оприлюднити дане рішення в межах чинного законодавства та копію рішення направити до Крижопільської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області у паперовому та електронному вигляді.

         4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань бюджету  регулювання  комунальної  власності,  земельних  ресурсів  розвитку  особистих  підсобних   господарств

         (голова комісії   Л.В.  Войткова  ).  

 

 

Сільський голова                                               М.В. Петрончак.

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація