ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ..

Проведення заходів з енергоефективності та енергозбереження в  Томашпільському районі

 
 
Заміна котла Вапнярської ЗОШ № 1
 
 
Заміна вікон Вапнярської ЗОШ № 2
 
 
Заміна котла у Височанській ЗОШ
 
 
Ремонт даху Височанської ЗОШ
 
 
 
Енергоефективні заходи в будівлі Олександрівського  дошкільного навчального закладу «Росинка»
 
 
Заміна покрівлі будівлі та утеплено даху  Височанського дошкільного навчального закладу
 
 
В будівлі  Гнатківського дошкільного навчального закладу «Колосочок» замінено 16 вікон на енергозберігаючі та 4 дверних блоки
 
 
Капітальний ремонт даху Вапнярської ДМШ 
 
Придбано та встановлено котел на альтернативному паливі в Антонівському ФАПі та Липівській АЗПСМ, придбано 2 котли для Горишківського ФАПу та Яланецької СЛА ЗПСМ
 
 
Капітальний ремонт будівлі Комаргородської  СЛА ЗПСМ
 
 
Капітальний ремонт будівлі Комаргородської СЛА ЗПСМ
 
Капітальний ремонт Липівської СЛА ЗПСМ
 
 
КУ «Томашпільська ЦРЛ»
 
 
 
 
Комаргородська соціальна лікарня
 
 
 
Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України інформує, що 8 квітня 2015 року Кабінетом Міністрів України була прийнята постанова №231 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 березня 2010 р. № 243 і від 17 жовтня 2011 р. № 1056», яка спрямована на стимулювання населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів та встановлення (заміни) котлів, окрім газових.
Прийняття даного документу дозволить запровадити в Україні на національному рівні прозорий механізм стимулювання населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів відповідно до кращих європейських практик.
Наразі, визначено перелік енергоефективного обладнання та матеріалів, які можна придбати в кредит та отримати компенсацію (30% - для індивідуальних будинків, квартир; 40% - для ОСББ, ЖБК), зокрема для: утеплення фасадів, горищ та фундаментів; модернізації системи освітлення; встановлення енергозберігаючих вікон; встановлення засобів обліку теплової енергії та води; облаштування індивідуальних теплових пунктів; встановлення теплових насосів; встановлення сонячних колекторів; заміни радіаторів опалення тощо, який буде оприлюднено найближчим часом.
За підрахунками Агентства, проведення комплексної термомодернізації житлових будинків дозволить заощадити до 50% енергії, що споживається нині.
На реалізацію механізму стимулювання населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів у 2015 році планується спрямувати 344 млн. грн. У разі необхідності, в поточному році може бути додатково спрямовано ще 147 млн. грн.
На отримання компенсації можуть розраховувати як фізичні особи - мешканці приватних будинків та квартир, так і організовані об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельних кооперативів (ЖБК).
Реалізовувати ці ініціативи Агентство планує у співпраці з провідними державними банками: ПАТ АБ «Укргазбанк», «Державний експортно- імпортний банк України» та ПАТ «Державний Ощадбанк України».
Механізм для ОСББ та ЖБК працюватиме за принципом нині діючого механізму компенсації 20% суми кредиту на придбання «негазового» котла.
Запропонований Агентством механізм дозволить підвищити ефективність використання бюджетних коштів, оптимально розподілити ризики та контроль за цільовим використанням коштів між державою та банками - учасниками програми, мінімізувати втручання держави в оцінку інвестиційних проектів, їх відбір та верифікацію, що нівелюватиме корупційні ризики.
З метою проведення роз'яснювальної роботи в частині економічних, технічних та правових засад участі населення в програмі отримання державної підтримки на впровадження енергоефективних заходів 27 квітня 2015 року Агентством було створено Сall-центр.
СаІІ-центр з проведення роз'яснювальної роботи в частині економічних, технічних та правових засад участі населення, ОСББ, ЖБК в програмі отримання державної підтримки на впровадження енергоефективних заходів працює з 09:00 до 17:30 (крім вихідних та святкових днів), тел.: 044 292-32-57, е-шаіі: e-mail:energoefect@saee.gov.ua.
_________________________________________________________________________________
 
Публічне акціонерне товариство «Державний ощадний банк України» активно працює в наданні кредитів в рамках реалізації державної програми підтримки населення до впровадження енергоефективних заходів.
Підвищення енергоефективності й термомодернізація житлового фонду – першочергові питання для держави, яка прагне зменшити залежність від імпортних енергоресурсів. На жаль, далеко не всі фізичні особи та юридичні особи - ОСББ і ЖБК, можуть забезпечити проведення цих робіт власним коштом. Банківський кредит міг би стати дієвим інструментом за таких обставин.
Враховуючи необхідність підвищення ефективності та зменшення обсягів використання енергетичних ресурсів населенням України, зменшення обсягу субсидій для населення за спожиту енергію, 08 квітня 2015 року Кабінетом Міністрів України було прийнято рішення про продовження Державної програми стимулювання населення, в тому числі ОСББ, до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини суми кредиту.
Виконавцем державної програми та розпорядником виділених на її реалізацію коштів є Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, експерти якого розробили та беруть активну участь у впровадженні енергоефективних заходів. Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України в свою чергу перераховує банку кошти для відшкодування одноразово кожному позичальнику.
 
АТ «Ощадбанк» пропонує наступні умови кредитування фізичних осіб на придбання енергозберігаючого обладнання та матеріалів:
1 крок. Потенційний позичальник обирає товар у магазині та, отримавши рахунок-фактуру, надає його до установи банку разом з усіма необхідними документами для отримання кредиту. 
2 крок. Після визначення банком можливості надання кредиту банк приймає рішення щодо видачі кредиту.
3 крок. Позичальник сплачує продавцю обов’язковий початковий внесок у розмірі від 10% від вартості матеріалів та надає до банку відповідні підтверджувальні документи.
4 крок. Після укладення кредитного договору з фізичною особою банк надає позичальнику кредит шляхом перерахування кредитних коштів на рахунок продавця, а позичальник надає до банку документ, що підтверджує отримання ним товару від продавця. 
5 крок. Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України в свою чергу перераховує банку кошти для відшкодування одноразово кожному позичальнику до 20% тіла кредиту, але не більше 5 тис. грн. на придбання котла альтернативного газовому та на придбання енергоефективного обладнання або матеріалів з відшкодуванням кожному позичальнику до 30% тіла кредиту, але не більше 10 тис.грн. Ці кошти перераховуються на поточні рахунки позичальників, відкриті в Ощадбанку.
 
Філія-Вінницьке обласне управління АТ «Ощадбанк» надає кредити фізичним особам по даному напрямку на наступних умовах:
- максимальна сума кредиту 50 000,00 грн., 
- мінімальний початковий внесок позичальника в оплату обладнання, матеріалів, що придбаваються складає 10% від загальної вартості, 
- максимальний термін користування кредитом 36 місяців, 
- процентна ставка за користуванням кредитом 25% річних, 
- за надання кредиту одноразова комісійна винагорода банку 3% від суми кредиту, 
- погашення кредиту здійснюється щомісячно рівними частинами.