ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ..

Проведення заходів з енергоефективності та енергозбереження в  Томашпільському районі

 
 
Заміна котла Вапнярської ЗОШ № 1
 
 
Заміна вікон Вапнярської ЗОШ № 2
 
 
Заміна котла у Височанській ЗОШ
 
 
Ремонт даху Височанської ЗОШ
 
 
 
Енергоефективні заходи в будівлі Олександрівського  дошкільного навчального закладу «Росинка»
 
 
Заміна покрівлі будівлі та утеплено даху  Височанського дошкільного навчального закладу
 
 
В будівлі  Гнатківського дошкільного навчального закладу «Колосочок» замінено 16 вікон на енергозберігаючі та 4 дверних блоки
 
 
Капітальний ремонт даху Вапнярської ДМШ 
 
Придбано та встановлено котел на альтернативному паливі в Антонівському ФАПі та Липівській АЗПСМ, придбано 2 котли для Горишківського ФАПу та Яланецької СЛА ЗПСМ
 
 
Капітальний ремонт будівлі Комаргородської  СЛА ЗПСМ
 
 
Капітальний ремонт будівлі Комаргородської СЛА ЗПСМ
 
Капітальний ремонт Липівської СЛА ЗПСМ
 
 
КУ «Томашпільська ЦРЛ»
 
 
 
 
Комаргородська соціальна лікарня
 
 
Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України інформує, що 8 квітня 2015 року Кабінетом Міністрів України була прийнята постанова №231 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 березня 2010 р. № 243 і від 17 жовтня 2011 р. № 1056», яка спрямована на стимулювання населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів та встановлення (заміни) котлів, окрім газових.
Прийняття даного документу дозволить запровадити в Україні на національному рівні прозорий механізм стимулювання населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів відповідно до кращих європейських практик.
Наразі, визначено перелік енергоефективного обладнання та матеріалів, які можна придбати в кредит та отримати компенсацію (30% - для індивідуальних будинків, квартир; 40% - для ОСББ, ЖБК), зокрема для: утеплення фасадів, горищ та фундаментів; модернізації системи освітлення; встановлення енергозберігаючих вікон; встановлення засобів обліку теплової енергії та води; облаштування індивідуальних теплових пунктів; встановлення теплових насосів; встановлення сонячних колекторів; заміни радіаторів опалення тощо, який буде оприлюднено найближчим часом.
За підрахунками Агентства, проведення комплексної термомодернізації житлових будинків дозволить заощадити до 50% енергії, що споживається нині.
На реалізацію механізму стимулювання населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів у 2015 році планується спрямувати 344 млн. грн. У разі необхідності, в поточному році може бути додатково спрямовано ще 147 млн. грн.
На отримання компенсації можуть розраховувати як фізичні особи - мешканці приватних будинків та квартир, так і організовані об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельних кооперативів (ЖБК).
Реалізовувати ці ініціативи Агентство планує у співпраці з провідними державними банками: ПАТ АБ «Укргазбанк», «Державний експортно- імпортний банк України» та ПАТ «Державний Ощадбанк України».
Механізм для ОСББ та ЖБК працюватиме за принципом нині діючого механізму компенсації 20% суми кредиту на придбання «негазового» котла.
Запропонований Агентством механізм дозволить підвищити ефективність використання бюджетних коштів, оптимально розподілити ризики та контроль за цільовим використанням коштів між державою та банками - учасниками програми, мінімізувати втручання держави в оцінку інвестиційних проектів, їх відбір та верифікацію, що нівелюватиме корупційні ризики.
З метою проведення роз'яснювальної роботи в частині економічних, технічних та правових засад участі населення в програмі отримання державної підтримки на впровадження енергоефективних заходів 27 квітня 2015 року Агентством було створено Сall-центр.
СаІІ-центр з проведення роз'яснювальної роботи в частині економічних, технічних та правових засад участі населення, ОСББ, ЖБК в програмі отримання державної підтримки на впровадження енергоефективних заходів працює з 09:00 до 17:30 (крім вихідних та святкових днів), тел.: 044 292-32-57, е-шаіі: e-mail:energoefect@saee.gov.ua.
_________________________________________________________________________________