Участь району у проектах

 Прийнято участь у конкурсному відборі інвестиційних проектів, які можуть реалізовуватися у 2016 році за рахунок державного фонду регіонального розвитку у Вінницькій області. За результатами засідання регіональної комісії з оцінки та забезпечення відбору інвестиційних проектів за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2016 році рекомендовано до фінансування та реалізації проект «Створення умов для захисту правових і економічних інтересів особистих селянських господарств, а також розширення асортименту молочної продукції для соціальної сфери Томашпільського району - Реконструкція частини нежитлової будівлі в міні - цех з переробки молока по вул. Гагаріна, 42, в с. Антонівка, Вінницької області для КП «Архітектурно-планувальне бюро». Рішенням № 48 3 сесії 7 скликання від 19.02.2016 року Томашпільської районної ради передбачено співфінансування 10 % - 300 тис. грн.. 
З державного фонду регіонального розвитку отримано та використано в повному обсязі кошти в сумі 2987,6 тис. грн. 
Крім того, подано п’ять проектів для участі у конкурсному відборі інвестиційних проектів які можуть реалізовуватися у 2017 році за рахунок державного фонду регіонального розвитку у Вінницькій області.
Територіальні громади району прийняли участь в Тринадцятому обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад від району подано та зареєстровано 29 проектів, переможцями стали  9 проектів. Станом на 01.01.2017 року по восьми проектах освоєно кошти передбачені на реалізацію проектів: 2014рік – 650тис.;  2015рік – 1млн.;  2016 – 1млн. По проекту Колоденської сільської ради в зв’язку із об’єднанням громад кошти не було використано та повернуто до обласного бюджету. 
Район приймає активну участь проекті Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» співпраця з яким розпочалася з ІІ – ї його фази, тоді свої проекти мали змогу реалізувати чотири громади району. В ІІІ – й фазі проекту співпраця з проектом продовжилася та вдалося реалізувати чотири проекти, це проекти громад сіл: Гнатків, Високе, Рожнятівка та Пилипи-Борівські, на що вдалося залучити з фонду конкурсу кошти в сумі 531,9 тис. грн. 
По Великорусавській сільській раді завершено реалізацію Швейцарсько-український проект DESPRO "Підтримка децентралізації в Україні" який передбачав реконструкцію водопровідної мережі по селу, загальна вартість проекту становить 2 150,0 тис. грн. Проект передбачав реконструкцію мережі водопостачання по селу Велика Русава протяжністю 15 км. 
Продовжується робота по реалізації проекту “Розвиток можливостей кооперативу для захисту правових і економічних інтересів особистих селянських господарств, а також розширення асортименту молочної продукції для соціальної сфери Томашпільського району”. Томашпільською районною радою за фінансової підтримки ЄС було проведено 24 семінари-консультації у 24 селах для більше 1000 представників особистих селянських та фермерських господарств, проведено роботу з поліпшення якості 100га громадських пасовищ на території 4-х сільських рад, проведено тендер і придбано молоковоз ГАЗ 3309 об’ємом 3,5 тони молока, а також розпочато будівельні роботи зі створення міні-цеху з переробки молока. Сума фінансування проекту складає більше як €477 тис. євро в рамках Програми ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні», з яких 90% коштів виділяє Європейський Союз, 10 % - Томашпільська районна рада. Детально на сайті  http://www.tommilk.com